Křesťanská církev Cesta života

Doprovodné fotky 31.1.10

Úvod do týdne ztišení - ČBProtože českobudějovický záznam z této neděle není k dispozici, poslechněte si záznam z Českého Krumlova a tady je alespoň pár fotografií a postřehů z ČB.

Vize na tento rok
Když bylo Abramovi devětadevadesát let, ukázal se mu Hospodin a řekl: „Já jsem Bůh všemohoucí, choď stále přede mnou, buď bezúhonný!“ (Gen.17:1)„Buďte tedy dokonalí, jako je dokonalý váš nebeský Otec.“ (Mt 5:48)

Tvá dokonalost není z tvé síly a tvé vůle. Nemáme tu schopnost.Dokonalosti tady nedosáhneme, ale můžeme růst, můžeme žít tak, jak si Bůh představuje. Můžeme žít vírou v Boží naději. Vírou, která se projevuje láskou. A to je podle Boha dokonalý život.
Když padneš, hned se zvedneš a učiníš pokání... i to je podle Boha dokonalý život. On radí, abychom vůbec nehřešili (je lepší do toho vůbec nejít), ale když už se to stane, hned to řeš. Nezůstaň v hříchu. Není důvod přestat v tomhle běhu víry.A my ten týden ztišení vždycky začínáme pokořením se, očištěním...

Jestli tvůj otec je všeho Pán a všeho Král...jsi ty vlastně takové princátko.
A jak se koupaly tyhle královské rodiny? Služebníci ho uvedli do již připravené koupele.To, co obmývá nás, je krev Ježíše. A kdo nás umývá? Bůh. Máme to s veškerým nadstandardem. Moje jediná práce je – vlézt do vany a ukázat na špinavé místo, které chci umýt.Nic jiného mě od hříchu neumyje, než Jeho krev. A tomu se říká milost.
Nebudeš očištěn z ničeho, co jsi nevyznal.A my se v tomto týdnu budeme modlit za některé oblasti našich životů. A víte, je to jako s čekáním na autobus. Především musíte stát na té správné zastávce, ve správný čas (podle jízdního řádu) a pak je pravděpodobné, že autobus přijede. Ale měj trpělivost. Buď vytrvalý. Češi jsou nervózní, když je minuta poté, co měl autobus podle řádu přijet. Jsou naštvaní a nejradši by odešli, protože to už určitě nedorazí.Když jsem byl v Albánii, tam nejenže neexistují zastávky (musíte si správný autobus najít), ale odjezd na čas nikdy není jistý.Jeďte do Albánie, to vás vyléčí z nervozity minutového zpoždění.

Modli se ve jménu Ježíše (tak, jak by se modlil Ježíš), podle Božího slova („jízdní řád“) a očekávej naplnění (že přijede autobus).
Daniel se modlil 3 týdny, než dorazil „autobus“. Bůh poslal anděla s odpovědí hned, když na to Daniel pomyslel, ale vyvstaly překážky, Michael musel bojovat s temnými mocnostmi, než se probojoval. Pak Daniel dostal svou odpověď. Ale vyslána byla okamžitě. Buďme trpěliví.Prostě potřebuješ jistotu víry, že čekáš na správný autobus, na správné zastávce a on dojede. Ty si na něj počkáš, i kdyby všichni odcházeli domů.
Řekni radši: „Bože, já prostě potřebuji znát místo a čas a já tam budu stát, i kdyby na mě pršelo. Já ten autobus prostě nechci minout. To tu radši zmrznu, ale já neodejdu. Protože já věřím, že ten autobus dorazí.“Jestli jsi s Božím slovem jen v neděli...hmmmm...jedl bys jen jednou týdně? To bys toho přes týden v práci asi moc neudělal.Je důležité jíst, abys nebyl slabý a unavený. A stejně tak i tvůj duch potřebuje sytit. Proto Hospodin, když mluví s Jozue, říká: „Kniha zákona se nevzdálí od tvých úst, budeš nad ní přemýšlet, abys mohl zachovat vše, co se v ní píše ...“ Pak budeš mít úspěch a dobře se ti povede.

Někdo žije jen modlitbou. To je jako bys jen pil vodu. Přežiješ, ale sílu nemáš. Boží slovo potřebuješ i jako pevný základ pro modlitbu, abys vůbec měl Boží víru. Bez Božího slova máš lidskou víru... a pak to není modlitba víry, ale modlitba lidské víry.

Myslíš, že ti stačí najíst se Božím slovem jen v neděli?


Každý člověk jí aspoň 3x denně, na to nezapomínáme, že ne? Chápeme, že když se nenajíme, moc toho neuděláme. Po týdnu půstu asi nepůjdeme štípat dříví, ne? Chceš silného vnitřního člověka? Musíš denně jíst.

Když získáš během týdne ztišení nějaký podnět, tak to správně zhodnoť. Přemýšlej střízlivě.Pokud nemáš čas na Boha, protože nemáš dost času, je tu základní chyba – že špatně nakládáš s časem, který ti Pán svěřil. Měj v první řadě čas na Boha a Boží věci... pak budeš mít čas na všechno ostatní.

Víte, my tu nejsme proto, abychom zazářili jako nádherný ohňostroj a za chvíli z toho nic není. Blik a nic. Máme být jako svítání. To je o hodně trvalejší.Přineste si nějaký papír a zaznamenejte si podněty, které vám Bůh během tohoto týdne ukáže.


- zdes -

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.