Křesťanská církev Cesta života

Evangelizace - kniha Skutků dnešních dnů

Každý čtvrtek, pokud počasí dovolí, vyráží náš tým pod lípy na Sokoláku s evangeliem. Nataháme aparaturu, zapojíme, nakopnem elektrocentrálu a začínáme.Robert Jakš - to je záruka toho, že písně o Kristu, o životě s ním, o obrácení, že tyto písně budou znít jasně, zřetelně a krásně nad Sokolským ostrovem. Robert vždycky zahraje dvě písně, potom já mluvím o tom samém, a naposledy se přidala se svým svědectví Veronika. A byla dobrá - opravdová, střízlivá a přesvědčivá. A těším se, protože vím, že se časem přidají další z týmu.

Je zajímavé vidět reakce lidí. Když stavíme aparaturu, lidé se zastavují, sednou si, čekají. V okamžiku, kdy padne jméno "Ježíš Kristus", atmosfera zhoustne. Někdo vstane a hned odejde, někdo poodejde a poslouchá s nohou nakročenou k útěku. Lidé jedoucí na kole se zastaví a vzápětí spurtují pryč s poznámkou o "magorech, blbounech" a doporučením, abychom si toho Boha strčili někam. A někteří zůstanou stát a poslouchají až do konce.

Někdy se o sobě dozvíš zajímavé kombinace - například že jsi "zasr...ý židovský rasista" což doprovázeno pozdravem "Sieg Heil" a doporučením jít do plynu, působí dost tragicky v demogratické zemi uprostřed Evropy.Občas se objeví člověk tak spoutaný Satanem, že neváhá vyhrožovat napadením, řve ať jdeme pryč, že TO nechce posluchat. Ale k "boji" díky Bohu nedošlo. Bylo by ale naivní, očekávat něco jiného. Vždyť Satan, jako pán tohoto světa, nemůže přihlížet nečinně tomu, jak je lidem hovořeno o vysvobození z marného způsobu života, o naději a spravedlnosti.

Satan dělá svou práci dobře, my se snažíme, dělat dobře tu Boží.
Reakce Satana ukazuje na to, že mu není naše práce lhostejná a to je dobře.
Je dobře, že jsme mu trnem v oku, a usilujeme o to, být mu ještě více nepříjemní.

Věříme, že Boží ochrana je nad námi, ale víme, že může dojít i k velmi nepříjemným střetům a situacím - proto prosíme, modlete se za nás, abychom jednali v Duchu.

Setkávéme se zde s různými lidmi - často s lidmi věřícími. Je zvláštní vidět, jak např. mormoni, kteří jinak lidi oslovují a mluví o Bohu, v době evangelizace rychle mizí za rohem, jak svědek Jehovův evidentně dotčený evangeliem, hledá argumenty pro své učení.

Nemá moc význam se na evangelizaci těmto lidem věnovat - věnšinou nechtějí evangelium slyšet, chtějí donekonečna diskutovat o slovech, o náboženských názorech atd.
Myslím, že dva největší nepřátelé Krista - Satan a náboženství, se budou vždy snažit hlásání evangelia kazit.
Ale Bůh stále ještě sedí na trůnu a Kristus je stále ještě Vítěz, a tak to i zůstane.

Proto jdeme dál.

Více o evangelizačních čtvrtcích zde >>>
Nebo na www.evangelista.cz

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.