Křesťanská církev Cesta života

Kurzy Alfa v Českém Krumlově

Byly to pro mě druhé kurzy Alfa, na kterých jsem sloužila u stolu. Byla jsem zvědavá, v čem budou jiné od těch předešlých.

První dvě setkání to vypadalo, že se vůbec žádné kurzy konat nebudou, protože z lidí, kteří přislíbili účast, nikdo na první večeři nepřišel.

Nakonec se počet hostů ustálil na dva. Někdo by mohl říct, proč tolik času a energie věnovat pouze dvěma hostům a raději se nevěnovat doma svým koníčkům, ale shodli jsme se, že i kdyby tam byl jen jeden, kterého tam přivedl Bůh, má smysl se sejít.Večer za večerem jsme probírali daná témata. Tentokrát diskuse šly opravdu do hloubky, obdivovala jsem Petra Wíznera, jak na každou otázku má hned pohotově odpověď, jak citlivě se nechává vést Duchem svatým a k večeři a zákusku servíruje hostům i Boží slovo a spousta svědectví ze svého života. Z každého večera jsme všichni odjížděli povzbuzeni, potěšeni a v očekávání, co dalšího pro nás Pán nachystal.

Petr pro nás připravoval různé soutěže, chvílemi to vypadalo, že je ve sboru čítárna, ale úkol zněl, natrhat z novin co nejdelší proužek.

V sobotu večer, na víkendu Ducha svatého, šli pro modlitbu oba hosté. Byli tak přemoženi a zasaženi, že se modlili modlitbu spasení. Zpětně jsme se dozvěděli, že jeden odpustil svojí matce, která se ho zřekla v mladém věku.
Po vyučování o uzdravování (již připravená kázání na videu) druhý host překvapeně přiznal, že byl týden předtím uzdraven Ježíšem ze stejné nemoci, o které slyšel dnes večer z televize.Na závěrečné večeři byla velmi srdečná atmosféra, sešli jsme se společně s čtyřmi kuchaři, kteří po celou dobu připravovali vybrané pochoutky a hosté si přivedli svoje blízké, kteří si místo povídání u stolu vybrali poslech vyučování na videu. Bylo to poprvé od začátku pořádání kurzů Alfa.

Z kurzů jsem úplně nadšená, je to úžasný nástroj evangelizace, vyučování jsou nenásilná, naprosto biblická, setkávání probíhají v přátelské atmosféře, kdy žádná otázka ani odpověď není špatná.

Už se těším na podzimní pokračování a modlím se, aby přišlo ještě více lidí, protože Česká kancelář kurzů Alfa připravuje celonárodní Iniciativu Alfy s názvem Zveme Česko na večeři. Cílem iniciativy je vytvořit síť alespoň 200 společenství, která na podzim roku 2013 uspořádají kurz. Informační video a více informací můžete najít zde >>.

- Lenka Štrbková -

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.