Křesťanská církev Cesta života

Vzpomínání na Křesťanský tábor s Domečkem…

Všude záplava barevného listí, do kterého se opírá vítr… podzim je v plném proudu. Nostalgicky si prohlížíme fotky z léta, plné sluníčka. Chtěla bych připomenout, jaký byl letos Křesťanský tábor s Domečkem (trhovosvinenská organizace, která se stará o děti a mládež a lidi s handicapem, zřizovaná církví husitskou). Většina starších dětí z dětského shromáždění v Budějovicích se tábora účastní a někteří dospělí a mládežníci na táboře pracují jako vedoucí, praktikanti a kuchaři. Letos jsme mezi sebou přivítali dvě nové kuchařky z našeho sboru, tak doufáme, že se jim mezi námi líbilo, však leccos prozradí fotky…Tábor se v minulých letech rozrostl na dva běhy, děti spí ve stanech v podsadou na pěkné loučce v blízkosti srubu – najdeme to u Borové v blízkosti Chvalšin.

Tento rok byl tábor ve znamení středověku. Sešli jsme se hned první večer na Borové v tunikách a za svitu svíček jsme byli pasováni na panoše, kteří budou usilovat získat hodnost královského rytíře. Že je třeba rytířů jsme pochopili z dialogu šlechticů zde shromážděných:“Vévodo skvělý, starost mé srdce tíží, kde Král náš nyní meškati ráčí, když doba je zlá a za hranicemi našimi Šeroklam své meče ostří a k rozbroji se chystá…“

Tábor se nesl v duchu chystaného boje s nepřítelem Šeroklamem…ovšem je třeba u táborníků pěstovat ctnosti, aby byli služebníci Krále, kterému nebudou dělat ostudu…součástí dopoledních výcviků nebyly jen lana, přežití v přírodě, zdravověda apod., ale i etiketa – povídání o slušném chování….Užili jsme si i dobrodružné hry, za zmínku stojí, jak nás v lese chytali draci – zelení a ohniví, též nebylo bez adrenalinu plížit se po louce noční tmou a osvobozovat svého praktikanta (noční hra)….


Nechyběla Davidova harfa – tradiční pěvecká soutěž, též se našel prostor zvelebovat tábořiště, např. přípravou dříví…Dílny byly jako vždy oblíbené ….plstění, savování, šípy, letadélka, luky, flétny, písmo…

Závěrem – co se mi na táboře líbí? Děti se zde učí biblické principy, seznamují s evangeliem, s životem v plnosti, jak nám ho představuje Bible (biblické skupinky, modlitby před jídlem, večerní chvály u ohně, evangelizační divadla)…učí se i víru sdílet (dopis pro starostu, hasiče, obchod atd. v Brloze), učí se i slušnému chování.
Dále se učí pracovat (práce se dřevem, úklid, bodování), spolupracovat mezi sebou (týmová práce, hry v lese, soutěže), učí se vztahu k přírodě (výcvik přežití, výlet, spaní pod širákem), orientaci v krajině a v mapě, učí se tvořivosti (wokshopy, pěvecká soutěž, výtvarné úkoly). Děti tu najdou nové kamarády a možná i příklad v dospělých.
Na co dnes vzpomínám? Jak jsem dostala kytičku lučních květin a ušité srdíčko v rámci hry na Dobrého anděla (každý měl vylosované osobě během tábora potají dávat dárky, v závěru se konalo odtajnění), na běhání v ranní rose, spaní pod hvězdnou oblohou, na návštěvu farmy, spojenou s jízdami na koni, na středověký turnaj a hostinu, na milé tváře a legraci….na poslední večer, kdy jsem v nočních hodinách seděla „na lodi“ opřená o srub a z dálky od plápolajícího ohně zněl nočním klidem mocný zvuk kytary a chval, který rezonoval jehličnatými stromy a povznášel duši někam k výšinám nebe, posetého hvězdami….

Novinky

2022-06-26

2022-06-07

2022-04-30

2021-10-05

2021-09-28

2017-04-02

2020-11-25
ADVENTNÍ VĚNEČKOVÁNÍ 2020

Krok za krokem jak na to...

2020-03-05

2019-04-24

2019-04-10
Zveme Vás na setkání se švédským kazatelem ve středu 10. dubna v 18.30 hodin.

2015-04-01


Modlitební síť pro jižní Čechy byla v tuto neděli 24. června 2012 odstartována.

2011-01-03
Krátké shrnutí toho, jak nahrávání probíhalo si můžete přečíst zde >>

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2010-11-01
Chcete mít rychlý a aktuální přehled o dění v Cestě života? Sledujte nás na Twitteru pod jménem @cestazivota anebo přímo tady >>

2010-10-17
Kdy jsou setkání mládeže? Do jaké věkové kategorie patří váš dospívající potomek?
Více zde >>

2013-04-19
Evangelizace
Co nového v evangelizačním týmu?
Jaké jsou plány?
Více zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.