Křesťanská církev Cesta života

Naše služba a povolání

Máme tady pro vás další foto-divadlo na téma Naše služba a povolání.
Průvodní verš shromážděním: Bůh nelituje svých darů a povolání. Římanům 11/29

Divadlo: Výměna povoláníOpravář: Ahoj Petře, kde vězíš? Zase tě zdržel nějaký pacient? A jak je v práci. Mě to v dílně poslední dobou nebaví. Je tam zima, pořád samý auta, oleje, špína…
Lékař: No Pepo, to chápu. Mě to taky nebaví. Studoval jsem tolik let a teď desítky pacientů denně. Mám z nich hlavu jako meloun. Samý prášky, bolístky, recepty. Ale v autodílně by mě to bavilo. Nevyměníme si to? :-)Opravář: To je super nápad. Tady máš monterky a klíče od autodílny. To je super nápad!
Lékař: Tady máš doktorský oblečení, já zavolám sestřičce, aby to věděla. Zítra večer se pak sejdeme a uvidíme.V ordinaci
Sestřička: Všechno je připraveno, aby se mohlo začít ordinovat, ale kde je ten zástup za pana doktora?Pacient: Dobrý den pane doktore, bolí mě záda.
Nový doktor: Dobrej den, no koho v dnešní době nebolí, ukažte. Jóó, to chce pořádně promazat olejem. Sestři, předepište paní olej na recept a zavolejte dalšího.
Sestřička: Olej??? Nějaké nové metody? Další prosím.Pacient: Pane doktore, mám asi chřipku. Hepčííík.
Nový doktor: No nepšíkejte na mě, ještě mě nakazíte. To bude asi ta imunita, né sestři? Dobijte si baterky a kupte si vitamíny - teď nevím jakej, oni vám v lékárně poradí. Nashledanou. Sestři, nemívá doktor kávu? Prosím o jednu. No jó, tady se mi líbí, je tu teplo, ne jako v dílně.Nový doktor: Co tam máme dalšího, sestři? Koleno, aha…. Na to mám speciální nářadí…Nový doktor: Kladívko a vrtačku … to půjde, nebojte. Nebo ne? … Moc nevím co s tím.
Sestřička: Pane doktore, já nevím, ale nechcete se raději poradit s panem doktorem? Vytočím vám číslo. Já zatím paní to koleno zavážu.Sestřička: Nebojte se, bude to v pořádku.Nový doktor: No tak jsem se poradil a mám paní napsat mazání a objednat rentgen. Sestři, postarejte se o to a v čekárně řekněte, že pro dnešek končíme. Týý jo, mohl jsem paní ublížit. To není práce pro mě. Raději se vrátím ke svým autům, než tady riskovat lidské životy.

V autodílněZákazník: Snad tu bude ten pan opravář Pepa? Vždycky jsem s ním byl spokojen, tak snad bude vědět i dneska, co se v motoru rozbilo.Zákazník: Dobrý den, Pepa tu dneska není? On to moje auto už zná jako svoje boty. Ale motor zase trochu zlobí.
Nový opravář: Nebojte pane, to zvládneme. Já si připravím nářadí a jdeme na to. Já mám doma taky auto, zelený, auto umí spravit každý.Nový opravář: Povolíme to tady, tady zase utáhneme. Jak to pěkně jde rozmontovat, to jsme ani nevěděl. A co se zbylými šroubky, kam je dáme …hm, hm.
Zákazník: Já tomu jako moc nerozumím, ale jste vy vůbec automechanik? A já to auto zítra potřebuju…Nový opravář: Zavolám raději Pepovi. Haló Pepo, je tady pak Jonáš, víš, takový to oranžový auto s motorem plný divných věcí. Co mám dělat. Já tomu vůbec nerozumím. … Jó? Stálej zákazník jo? Tak mu to vyřídím. … Pane Jonáš, Pepa to zítra ráno opraví, abyste s tím mohl už jet, jó?
Zákazník: No to bude lepší. Alespoň mi tam namontuje zpátky všechny díly.Zákazník: Tenhle nevypadal vůbec jako automechanik.
Nový opravář: Brr. Zima je tu v dílně a ještě ta ostuda u Pepiho zákazníka. No raději se vrátím k doktořině.Opravář. No to jsem si dal. Musím říct, že doktořina je věc složitá. Já bych ti v ordinaci nadělal škody. Autům rozumím a vlastně mě to baví zkoumat, co je rozbitý.
Doktor: Já jsem zvyklý na moje pacienty. Byla to pro mě dobrá zkušenost a už vím, kam patřím.Opravář: Tady ti vracím oblečení, dej mi moje monterky. Byla to dobrá zkušenost.
Lékař: Nelituji, že jsme to zkusili, a už vím, kde je moje místo.

V kázání se pak hovořilo o tom, Bůh dává dary a obdarování také pro to, abychom jimi sloužili druhým lidem. Jmenovali jsme jednotlivé dary a služby v církvi s tím, že žádná nejsou před Bohem větší či menší.

Římanům 11/29 „Vždyť Boží dary a jeho povolání jsou neodvolatelná“ - a co to znamená.
Římanům 12/6 „Máme rozličné dary podle milosti, která byla dána každému z nás“. A jako povzbuzení pro děti do služby 1. Timoteovi 4/12 „Nikdo ať tebou nepohrdá proto, že jsi mladý; ale těm, kdo věří, buď vzorem v řeči, v chování, v lásce, ve víře, v čistotě.“

- Eliška Fr. -

Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.