Křesťanská církev Cesta života

Ženy pro sebeZveme vás na setkání, která se konají pravidelně jednou za měsíc v církvi Cesta života České Budějovice.

Účelem setkání je posílení ženské integrity a osobního vyváženého růstu: duchovní zralost, duševní zdraví a emocionální vyrovnanost. To vše k oslavě našeho Pána Ježíše Krista.
Rádi uvidíme dívky, ženy, babičky... všeho věku (je pouze dolní věková hranice - 12 let).

Program: Modlitba, krátká inspirativní promluva, diskuze, překvapení a raut.

Zapoj se.
Pokud máš chuť nám pomoci s přípravou setkání nebo i nějak jinak, kontaktuj nás. Můžeš být k dispozici pravidelně každý měsíc, případně v jiných intervalech, které ti budou vyhovovat. Tvoje pomoc může být různorodá.
Hledáme pomoc do těchto oblastí: kavárna, bufet, vítací tým, média tým, úklid, příprava překvapení.

Kontakt:
Vlaďka Marková
tel.: + 420 777 001 188


Termíny setkání pro rok 2024 vždy od 17 hodin:
15. března 2024
5. dubna 2024
3. května. 2024

Reportáže
Z prvního setkání 3/2017 najdete zde >>

Z druhého setkání 1.4.2017 najdete zde >>

Z 5. a 6. setkání najdete zde >>Dojmy a postřehy ze setkání "Ženy pro sebe" II.
"Na setkání Ženy pro sebe jsem se velmi těšila s očekáváním nových věcí. V naší rodině byli vždy preferováni muži, takže jsem získala pocit, že žena je něco nedokonalého a slabého.
Když jsem přišla na setkání a spatřila květinami ozdobený stůl, zmocnila se mě velká radost. Pochopila jsem, že Bůh má pro nás ženy připravené krásné věci a záleží jen na nás, jak je budeme chtít přijímat.
Děkuji Bohu, že Vlaďka mohla vstoupit do tohoto projektu. Chtěla bych povzbudit i ostatní ženy, protože Bůh chce jednat v našich životech a uzdravovat."

"Druhé setkání Ženy pro sebe pro mě bylo vlastně první. Těšila jsem se, protože když Vlaďka vyučuje, je to o naprosté upřímnosti, opravdovosti a přiblížení lásky našeho nebeského Tatínka k nám a Jeho pohledů na nás. Ještě před začátkem mě doslova ohromila pečlivost a smysl pro krásu, s jakým byl připraven stůl, raut a vůbec celé setkání. Kdybych měla slovy vystihnout sobotní atmosféru, tak: nadšení, radost, očekávání, krása, pokoj, bezpečí, přijetí a nad tím vším láska. V jednu chvíli mě napadlo - jé, to je taková ochutnávka ráje :).
A myšlenky, které mě nejvíce oslovily?
1. Ženství = opravdovost (i když to bolí).
2. Můj nebeský Tatínek se na mě každé ráno těší, On nespal a čeká na mě, až se s ním přivítám. On mě nemá pro chlubení, ale pro radost."

"Na další setkání „Ženy pro sebe“ jsem se opět moc těšila. I když venku bylo nádherně, věděla jsem, že tento čas v církvi bude stát za to. A stál. Jak já jsem odcházela povzbuzená. Až jsem měla v očích slzy dojetí z toho, jak jsem pro Boha důležitá, jak moc mě miluje bezpodmínečnou láskou. Také je to pro mě ale výzva, abych nějaké své postoje a emoce, které vnímám, že nejsou ve mně zcela uzdraveny, začala otvírat. A to jak před Bohem, tak i před svou autoritou. Bylo i výborné občerstvení a milé překvapení v podobě krásných chval. Díky za tento čas."

"Na první setkání se mi vůbec nechtělo. Nemám ráda velkou společnost a raději se pohybuji mezi muži. Mám pocit, že jim lépe rozumím. To díky mému otci, který byl na mě příliš přísný a neustále mě za něco kritizoval, křičel na mě a byl by raději, kdybych se narodila jako kluk. Mojí matku jsem z hlouby duše nenáviděla a jen díky Duchu svatému, který mi dal sílu jí před léty odpustit, se mohu těšit na setkání s ní v nebi. Díky tomu, že jsem vyrůstala v absolutně nefunkční rodině, mám velký problém mluvit opravdu pravdu o sobě a svobodně vyjádřit svoje přání, touhy a být jemná a citlivá žena. Daří se mi to pouze v přátelském a bezpečném prostředí, které na setkání bylo a tak jsem jela podruhé již s menšími obavami.  A to i díky kamarádkám, které mě dokáží potěšit a povzbudit, když už to emočně nezvládám. A fakt obdivuji ty krásně prostřené stoly a vynikající jídlo."


Dojmy a postřehy ze setkání "Ženy pro sebe" I.
„Na setkání ženy pro sebe na téma ženství jsem se těšila. A to proto, že budu moci sobotní odpoledne trávit v Boží přítomnosti a se sestrami v Kristu. Také jsem věděla, že Bůh mě chce v této oblasti (ženství) ještě mnoho naučit a uzdravit některé mé postoje k sobě samé. A na tomto setkání jsem si uvědomila, že pokud se nebudu přijímat tak, jak mě Bůh stvořil (bývám nespokojená sama se sebou), tak je to vlastně má pýcha. Že se ještě více potřebuji vnímat jako žena, která má obrovskou hodnotu. Byl to moc požehnaný čas a bylo i více času si vzájemně popovídat a sdílet se, než v neděli po shromáždění.“

Nerada bych, abyste si mysleli, že na setkání „Ženy pro sebe“ mne nejvíce zaujaly obložené chlebíčky a saláty, avšak ten malý rautík měl  v sobě hodně tvořivého a ženského. Totiž u ochutnávek jste nebyly samy a to se mi líbilo asi nejvíc, společné hovory a sdílení nad řepovým salátem nebo chlebíčkem s křenovým máslem.
Kávu a čajíky nám roznášely a připravovaly naše mladé slečny, potěšily mne. Měla jsem velkou radost, že holky naslouchaly tomu, jaký má každá z nich poklad. Totiž cudnost, čistotu a ještě nerozbalené ženství, poklad, který má být v plné kráse rozbalen až v manželství. Proč je dnes tolik mladých dívek, které tento poklad rozdávají lacino? Jsou to jejich nenaplněné touhy, o kterých možná ani netuší a snaží se jich takto dosahovat. Takhle dívka to nejcennější vydá a už nemá co nabídnout. Ztratí důvěru, cítí se okradená.


Po čem jako ženy toužíme nejvíce? Chceme být milované, obdivované, chceme se líbit. Hlavní téma celého našeho odpoledne bylo ženství a co to vlastně je. My ženy, jsme speciálně stvořeny do vztahu. O ženství se mohu něco dočíst, ale objevovat v sobě tento potenciál, je na mně samotné. Všechna ta slova, bylo toho hodně, potřebuji o tom všem přemýšlet. Dotýká se mně to, a něco i bolí.

Věděli jste například, že holčičky touží být obdivované od svých tatínků?

Věříš, že i kdybys zůstala na světě sama, Ježíš by šel pro Tebe zemřít? Umíme si vůbec tak neskutečně hlubokou lásku připustit? Nebojme se otevřít takové lásce, vždyť Bůh sám o sobě říká, že je láska. Pokud nemůžeme mít z nějakého důvodu úctu samy k sobě, buďme si jisté, že Bůh jí má!

Na setkání “Ženy pro sebe” jsem se velmi těšila. Prožívala jsem mimo jiné mírné napětí z něčeho nového. Při vstupu mě ohromil krásně připravený stůl, kolem něhož seděly ženy a slečny. Vlaďka Marková nás srdečně přivítala. Každý, kdo chtěl, se na začátku pomodlil. Poté už Vlaďka mluvila na téma ženství. Slovo bylo velmi povzbudivé, jasné a upřímné. Vlaďka mluvila i o svých životních zkušenostech, které nás velmi povzbudily. Jako překvapení jsme si každá odnesla ručně napsaný verš v obálce barvy, kterou jsme si vybraly. Verš, který jsem si odnesla já, velmi mluvil k mému srdci. Naše setkání se blížilo ke konci a my jsem si společně pochutnávaly na výborném občerstvení – chlebíčcích, salátu a dalších dobrotách. K tomu nám přinášely objednanou kávu naše nejmladší účastnice.
Pro mě setkání znamenalo znova si uvědomit, jak krásné je být ženou. Což přináší i učení se toho, jak roli ženy přijmout, poznávat, jak Bůh ženy vidí a co můžeme na tento svět skrze své ženství přinášet – krásu, něhu a lásku. Důležité pro mě bylo i uvědomění si, že právě ženy jsou ty, které vytvářejí domácí atmosféru. Mohla jsem si s úlevou připomenout, že i když se mi to vždy nedaří, tak jak bych chtěla, díky Božímu odpuštění a Jeho milosti mohu začít každý den znova. A stejně tak mohu poznávat, jak mě Bůh bezpodmínečně miluje a jak já mohu skrze jeho lásku milovat. Prožívala jsem radost, že tam s námi byly i naše dcery. Jsem moc ráda, že jsem setkání mohla účastnit a těším se na další. :-)Novinky

2024-06-28

2024-04-20
Festival UNITED CITY v Českých Budějovicích 20.4.2024
Více info o festivalu, kapelách, workshopech... zde >>


Do 29.2.24 využijte v předprodeji zvýhodněnou cenu za vstupenku.

2022-12-14

2022-10-18

2021-10-05

2010-12-19

Aktuální nahrávka "Tys naučil mé srdce bít" je zdarma k dispozici zde >>

2008-09-18
Zpěvník s aktuálními texty
zde 1. část
zde 2. část
zde 3. část
zde 4. část.Milost & Pravda

Zde je k dispozici ke stažení, nejnovější číslo měsíčníku
Milost & Pravda
duben 2019
PDF 5,0 MB

 

© 2007-2008 Cesta života, Design a systém © 2007-2008 Inspiration
Publikování nebo další šíření obsahu nebo jakýchkoliv jeho částí je bez písemného souhlasu vlastníků práv zakázáno.